אתר "עברית" - עכשיו באויר

היום עלה לאויר אתר "עברית" - המיזם עליו דיווחנו כאן של ניופאן, סטימצקי וידיעות טכנולוגיות. באירוע שהתקיים היום בבית ביאליק להשקת המוצר והמיזם עברית -
 ספרים אלקטרונייםתחת השם 'עברית' נחשפו כל הפרטים. להלן כמה מהם:

מחיר קורא הספרים האלקטרוני יעלה 1399ש"ח, כאשר כל הרוכש את המכשיר מקבל זיכוי של  400 ש"ח לקנייה באתר.

מחיר הספרים ינועו בטווח שבין 45 ש"ח ל-60 ש"ח (ניתן למצוא גם ספרים קצרים, יותר זולים). מחיר זה זול בכ-50% ממחיר ספר הנייר הנמכר בחנויות.

אנו נאלץ לחכות ל-1 ליוני על מנת לרכוש את "עברית"...

 

צפו בוידאו הדגמה:

אתר כותר - ספרייה מקוונת חדשה

ספרייה אלקטרונית מקוונתאתר "כותר" השיק בימים אלו ספרייה אלקטרונית מקוונת חדשה. המיזם, ששייך למרכז לטכנולוגיה חינוכית (מט"ח), מכיל כרגע ב-650 כותרים הכוללים: אנציקלופדיות, ספרי מחקר ועיון, ספרי הגות, ביוגרפיות ויצירות קלאסיות בנושאי ארץ ישראל ותרבות ישראל. 

על מנת להשתמש בספרייה, הגולש יצטרך לרכוש מינוי על פי האפשרויות הבאות:

 • מסלול מינוי לכותר (ספרי עיון) בלבד:
  21.90 ש"ח לחודש במינוי חודשי מתחדש או
  199 ש"ח למינוי שנתי
 • מסלול מינוי משולב – לכותר (ספרי עיון) ולכותר אביב (אנציקלופדיה אביב ברשת):
  25.00 ש"ח למינוי חודשי מתחדש או
  229 ש"ח למינוי שנתי

את הספרים באתר, המנויים לא יוכלו להוריד כקובף ולקרוא על מכשירים שונים (כגון קוראי ספרים אלקטרוניים), אלא רק לקרוא דרך האתר. תוך כדי עיון וקריאה יוכלו המנויים להשתמש בכמה פונקציות חיוניות, כמו:

המשך קריאה: אתר כותר - ספרייה מקוונת חדשה

ספרים אלקטרוניים - בארץ!

אתר כלכליסט מדווח כי בקרוב יושק בישראל מכשיר קורא ספרים אלקטרוני תומך עברית עם מיטב הכותרים (גם בעברית...). במיזם שותפות ניופאן, סטימצקי וידיעות טכנולוגיות וכן כמה מהוצאות הספרים הגדולות בישראל אשר שמן לא פורסם.

במסגרת המיזם, יקימו אתר אינטרנט אשר יציע את מבחר הספרים, אותם תוכלו להוריד לקורא הספרים האלקטרוניים ישירות דרך ה-WIFI או ע"י חיבור USB למחשב.

לוחות זמנים ומחירים לא פורסמו, אך כנראה בקרוב יתחיל פיילוט מקיף. גם אנחנו רוצים להיות שם...

לכתבה בכלכליסט

ספרים אלקטרוניים

עתיד שוק הספרים (גם האלקטרוניים)

נקודת אור חיובית אחת שהוצגה בכתבה שפורסמה בעיתון כלכליסט על מצבו העגום של שוק הספרים בישראל (שקל וחצי שמגיע לסופר על כל עותק שנמכר...!!!) מתייחסת לספרים האלקטרוניים. כפי שנכתב:

"ובכל זאת, יש מקום לאופטימיות, אם כי מכיוון אחר לגמרי. בקרוב יגיעו לארץ הספרים האלקטרוניים, והם יערערו הרבה דברים שנראים מובנים מאליהם בתעשיית הספרים. דרך ההתמודדות הנכונה היא לא להילחם בשינויים, אלא לחפש בהם הזדמנות. בענף כל כך שמרני, שהטכנולוגיה הבסיסית שלו לא השתנה כבר מאות שנים. 

האם הספר האלקטרוני יעשה לשוק הספרים הישראלי את מה שעשתה המכונית לכבישי לונדון? ברור ששינויים יקרו. לא משנה מה יהיה עם הצעות החוק, אבל בתוך כמה שנים - אם לא פחות מכך - תהיה לנו פרספקטיבה אחרת לגמרי להסתכל על הדברים."

לכתבה בכלכליסט

ספרים אלקטרוניים בסלולרי

בכתבה ששודרה אתמול בחדשות סוף השבוע בערוץ 2, הוצגו 2 מיזמים חדשים בתחום הספרים האלקטרוניים.

המיזם הראשון ששמו "קצרצר" (שהקים דדי צוקר) הוא "הוצאה לאור על גבי הטלפון". המיזם מציע שירות שירות ששולח למינוייו הודעת טקסט (SMS) ובכל הודעה פרק קצר מספר שנכתב במיוחד לשירות זה.

המשך קריאה: ספרים אלקטרוניים בסלולרי