סיכומון - מקבץ כתבות וחדשות

לכל מי שלא הספיק להתעדכן ולקרוא את כל הכתבות שהתפרסמו בימים האחרונים בנושא הספרים האלקטרוניים, מוזמן להדביק את הפער כאן. קיבצנו עבורכם את מיטב הכתבות והמאמרים שהתפרסמו לאחרונה:

מתקפת המחירים:

קורא ספרים אלקטרוניים קינדל דור 3בימים האחרונים אנו עדים למתקפת חדשות מבית אמזון. החל מהכתבות על העליה החדה במכירת הספרים האלקטרוניים ובמכירת הקינדל 2, שמחירו נחתך בעשרות אחוזים על מנת להתחרות ביריבו המבוקש, האייפד. זה המשיך בחרושת שמועות שמכשירי הקינדל 2 אזלו מהמלאי וזאת עקב יציאתו של דגם חדש והסתיים בכך שאמזון אכן חשפה את הדגם החדש והמוזל.

הקינדל דור 3 שעלותו שוב צנחה ל-139$ אינו כולל חיבור סלולרי (3G), קל ב-15% (שוקל רק 240 גרם, בדומה לקורא הספרים האלקטרוניים של e-vrit) וקטן ב-21% מקודמו. המסך בגודל "6, בדומה לדגם המוחלף. עוד בשורה משמחת לישראלים היא שאמזון שולחת את המכשיר גם לישראל (החל מה-27 לאוגוסט)בעלות כוללת של 700 ש"ח (נכון להיום). כרגע לא נראה שהמכשיר תומך בשפה עברית וכמו כן, לא ניתן לקנות ספרים בעברית מהאתר של אמזון. 

עוד בנושא ירידת המחירים, נמצא המכשיר הראשון שפרץ את סף ה-100$, אותו סף מחיר שמסמל את כדאיות רכישת קורא ספרים אלקטרוניים על פני רכישת אייפד, טאבלט או נטבוק. מדובר במכשיר של חברת Copia שהכריזה כי בהמשך השנה תצא עם מכשיר קורא ספרים אלקטרוניים במחיר של 99$ !! למכשיר מסך LCD (ולא E-Ink כמו שאנחנו רגילים לראות בקוראים אלקטרוניים) בגודל "5. חברת Copia היא הראשונה ששווקה את מוצריה כפלטפורמה של "קוראים חברתיים" - החברה התאימה למכשיריה אפליקציות חברתיות ותמיכה בטוויטר ופייסבוק.

מאמרים וכתבות:

 

  • לתקן את הנז"ק: האמריקאים נפטרו מעונשו של ה-DRM - כתבה שפורסמה באתר כלכליסט:"החלטה תקדימית של רשות זכויות היוצרים בארה"ב תפסה השבוע כותרות במדורי הטכנולוגיה בעולם: מעתה זה חוקי לפרוץ את המגבלות שאפל מטילה על אייפון. אבל מאחורי ההחלטה הסתתרה גם שורה של החלטות אחרות, הקובעות מקרים שבהם מותר לצרכנים לעקוף מגבלות DRM, המונעות שימושים שונים במוצרי טכנולוגיה ומוצרים דיגיטליים, מבלי שזו תהיה עבירה על החוק."
  • מהפכה: הספרים האלקטרונים שישנו את העולם - כתבה מתורגמת שהתפרסמה באתר nrg: "בעוד אמזון מתגאה במכירות מרקיעות שחקים של ספרים אלקטרוניים, ברור שמדובר רק בתחילתה של המהפכה. ספרים אינטראקטיביים, שמשלבים וידאו או עלילה לפי הזמנה כבר כאן - ומשנים לחלוטין את מה שאנו קוראים לו "ספר". וכמו תמיד, יש מי שפוחד שזה משחית את הנוער"